• KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W KIELCACH
          • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W KIELCACH

          • W III Konkursie Kolęd i Pastorałek w Kielcach nasze uczennice z klasy VI : Maja Kosałka, Oliwia Papros i Natalia Szykuła zdobyły wyróżnienie. W góralskiej aranżacji wykonały w tercecie kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Gratulujemy dziewczętom i zachęcamy do dalszego rozwijania muzycznych pasji

        • “Ja w świecie emocji”
          • “Ja w świecie emocji”

          • W KLASIE VII ZOSTAŁ ZREALIZOWANY PRZEZ PEDAGOGA, PSYCHOLOGA WE WSPÓŁPRACY Z WYCHOWAWCĄ

            program godzin wychowawczych

            “Ja w świecie emocji”

            Patronat honorowy



            Dzięki niemu uczniowie mogli:

            • poznawać swoje mocne strony,
            • budować relacje i uczyć się dbać o swoje granice, 
            • pracować w zespołach oraz indywidualnie, dyskutować, analizować przypadki i odgrywać role,
            • a przede wszystkim - oswajać emocje! 

             

            Program wspiera nauczyciela w rozwijaniu kompetencji społecznych uczniów, w tym szczególnie ważnej umiejętności — zarządzania emocjami.

            Program realizacji godzin wychowawczych: stanowi odpowiedź na postulaty, zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego w szkole podstawowej, w której czytamy, iż „zadaniem szkoły jest łagodne wprowadzenie dziecka w świat wiedzy, przygotowanie do wykonywania obowiązków ucznia oraz wdrażanie do samorozwoju (...). Najważniejszym celem kształcenia w szkole podstawowej jest dbałość o integralny rozwój biologiczny, poznawczy, emocjonalny, społeczny i moralny ucznia”; realizuje priorytety polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/24 w zakresie: wspomagania wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, rzetelną diagnozę potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, realizację adekwatnego programu wychowawczo-profilaktycznego oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie. doskonalenia kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym (....). wspierania rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji.

            Celem ogólnym programu na godziny wychowawcze jest wspieranie rozwoju kompetencji emocjonalnych i społecznych uczniów, ich samoświadomości, a także postawy odpowiedzialności za siebie i innych ludzi.

            Program bazuje na gotowych scenariuszach lekcji wychowawczych, przygotowanych we współpracy ze specjalistami — psychologami i pedagogami. Poszczególne moduły i tematy w nim zawarte stanowią spójną całość, a tematyka została dobrana w taki sposób, by lekcje odpowiadały na zainteresowania uczniów i stwarzały okazję do rozmowy o szczególnie ważnych dla młodych ludzi zagadnieniach.

             

            JA_W_SWIECIE_EMOCJI.docx

        • WYSTAWA „SKARBY MÓRZ I OCEANÓW”
          • WYSTAWA „SKARBY MÓRZ I OCEANÓW”

          • 15.11.2023 r. w naszej szkole gościliśmy wyjątkowe osoby - pasjonata i kolekcjonera skarbów mórz i oceanów pana Stanisława Janturę z Chęcin wraz z córką. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ponad 500 okazów flory i fauny z rejonu Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Bałtyckiego, a także wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji o podwodnym świecie. Wszyscy podziwiali wspaniałe kolekcje, np. okazy ryb, w tym np. szczęki rekina ludojada, rybopapugi, największy ślimak na świecie, najjadowitszy ślimak, langusty, muszle ozdobne, rozgwiazdy, perły naturalne, perłopławy, jeżowce, gąbki, najeżki. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić pamiątki związane z wystawą.

        • IV Świętokrzyska Międzyszkolna Liga Szachowa
          • IV Świętokrzyska Międzyszkolna Liga Szachowa

          • Uczniowie maszej szkoły biorą w tym roku szkolnym udział w IV Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. 
            Uczniowie reprezentujący naszą szkołę to: Grabowski Szymon, Rozin Karol, Szcześniak Sandra, Adamiec Eryk, Białek Filip, Fąfara    Łukasz, Kołakowska Bianka, Liszka Hanna, Szewczak Mikołaj, Cieplicki Konrad, Dudek Jakub, Dziedzic Tomasz, Jarząb  Stanisław, Kozieł Dawid.
            Turnieje szachowe będą odbywały się w dniach: 08.11.2023, 08.12.2023, 08.01.2024, 08.02.2024, 08.03.2024, 08.04.2024 online. 
            Turniej finałowy odbędzie się 25.05.2024 stacjonarnie/online w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach i
            będzie turniejem podsumowującym tegoroczną ligę. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy jak najlepszych miejsc w każdym z turniejów.

            Jacek Staniec

        • „PORANEK MUZYCZNY” W NASZEJ SZKOLE
          • „PORANEK MUZYCZNY” W NASZEJ SZKOLE

          • W środę 8 listopada odbył się w naszej szkole koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Spotkanie stało się okazją do wspólnego śpiewania pięknych pieśni patriotycznych. Koncert wszystkim bardzo się podobał. 

        • „ Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej.”
          • „ Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej.”

          • ks. Jan Twardowski

            Jak co roku z okazji Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości,  upamiętniliśmy  bohaterów naszej małej ojczyzny. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się pod pomnik Żołnierzy Września 1939 r. w Kajetanowie, gdzie zapalili znicze i oddali hołd poległym. Pamiętamy!

        • Dzień Miłośników Pluszaków
          • Dzień Miłośników Pluszaków

          • Dnia 27.10.2023r. w naszej szkole odbył się Dzień Miłośników Pluszaków. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich czniów  do udziału w obchodach tego sympatycznego święta. Wspaniała zabawa udzieliła się wszystkim.

            Dziękujemy wszystkim uczniom.

            Samorząd Uczniowski

        • Dzień słodkości
          • Dzień słodkości

          • 31 października w naszej szkole odbyła się kolejna akcja „Dzień słodkości” zorganizowany przez świetlicę i Samorząd Uczniowski. Królowały ciasta, babeczki i mufinki. Wszystkie pyszności rozeszły się w mgnieniu oka. Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom, Kacprowi Moćko z klasy V i jego rodzicom za zaangażowanie się w Dzień Słodkości.

            Świetlica i Samorząd Uczniowski

        • PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH
          • PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

          •       Październik obfitował w rozmaite atrakcji i wydarzenia w naszej szkolnej bibliotece. Mieliśmy: „Tydzień z książkowym misiem”, „Tydzień w krainie zwierząt”, „Tydzień baśni i bajek” a także „Tydzień komiksów”.

                 Przedszkolaki oraz młodsi i starsi uczniowie brali udział w lekcjach bibliotecznych o tematyce poszczególnych tygodni. Były zagadki, zabawy, konkurs plastyczny i oczywiście czytanie różnych utworów.

                 Wszystko po to, by zgodnie z hasłem tegorocznego miesiąca bibliotek szkolnych „Tu kwitnie wyobraźnia”, uczynić bibliotekę miejscem, gdzie przy okazji poznawania literatury, rozwijamy swoje zainteresowania, wiedzę o świecie oraz kreatywność.

                 W konkursie plastycznym na najładniejszą ilustrację do ulubionej książki wygrali:

            z klas 1-3

            I miejsce Marcel Kowalski (klasa 2)

            II miejsce Zofia Świat (klasa 3)

            III miejsce Aleksandra Bracha (klasa 2) i Agata Giemza (klasa 3)

            Z klas 4-8

            I miejsce Maja Adamiec (klasa 5)

            II miejsce Anna Adamczyk (klasa 4)

            III miejsce Ryszard Smacki (klasa 7)

             

            Dziękuję wszystkim dzieciom za aktywny udział w wydarzeniach bibliotecznych i zapraszam Was do MIEJSCA, GDZIE KWITNIE WYOBRAŹNIA.

            Katarzyna Adamczyk

        • Zaduszki Kajetanowskie
          • Zaduszki Kajetanowskie

          •     W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych 23 października 2023 r. już po raz trzynasty mieszkańcy Kajetanowa, parafia Wiśniówka i Kielecka Delegatura IPN zorganizowały wspólne wyjście do mogił żołnierzy września 1939 w poległych w lesie w Barczy i w Kajetanowie. Coroczne wyjścia upamiętniają   jedną z największych bitew września 1939 roku w naszym regionie zwanej „bitwą pod Kajetanowem”.

                  Tradycją już jest, że w każdą trzecią niedzielę października odbywa się wyjście mieszkańców Kajetanowa, w tym również uczniów Szkoły Podstawowej im. AK w Kajetanowie i sympatyków historii do mogił żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. Grono sympatyków poznawania historii naszej okolicy powiększa się z roku na rok. Wśród zaproszonych gości był Pan dr Robert Piwko - Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach, Pan Stanisław Stępień zastępca wójta Gminy Zagnańsk, a także Pan Robert Jaros – przedstawiciel Nadleśnictwa Zagnańsk. Od wielu lat we wspólnych wyjściach uczestniczy Pan Antoni Nowak przedstawiciel reprezentujący Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków 4. Pułku Piechoty Legionów, „Czwartaków’’.

                 W tym roku grupa licząca 57 osób odmówiła modlitwę w intencji poległych pod przewodnictwem ks.  Marka Bladego – proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wiśniówce. Mieszkańcy, w tym również małe dzieci i uczniowie naszej szkoły, zapalili znicze na 7 leśnych mogiłach. Jak co roku z wielkim zaciekawieniem wszyscy uczestnicy wysłuchali prelekcji Pana Marka Jończyka - pracownika z Referatu Badań Historycznych IPN w Kielcach o toczących się walkach z niemieckim okupantem w dniach 5-7 września 1939 w lasach Barczy i Kajetanowa, o powojennych losach dowódców, którzy dowodzili w bitwie, a także o poległych żołnierzach. Warto wspomnieć o tym, że inicjatywa wypraw do mogił i upamiętnienia historycznych wydarzeń z 1939 roku w naszej okolicy zrodziła się w 2011 roku jako wspólne przedsięwzięcie mieszkańców Kajetanowa, byłego proboszcza w Wiśniówce ks. Leszka Struzika i Pana Marka Jończyka. Zwieńczeniem społecznej inicjatywy było odsłonięcie w Kajetanowie w 2013 r. pomnika upamiętniającego Bitwę pod Kajetanowem. Mimo upływu lat, pamięć o wydarzeniach i polskich bohaterach przez mieszkańców jak i uczniów szkoły w Kajetanowie jest wciąż kultywowana. Z okazji ważnych świąt uczniowie zapalają znicze i składają wiązanki kwiatów przy pomniku. To prawdziwa lekcja historii. Zapraszamy za rok rodziców, dzieci i młodzież naszej szkoły do spotkania przy mogiłach, do poznawania historii swojej małej ojczyzny. Wspólne spotkanie zostało zakończone słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez radną gminy Panią Urszulę Jończyk   i mieszkanki Kajetanowa.

                                                                                                                                                    Edyta Pastuszko

        • Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś
          • Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś

          • 11 października, w oddziale przedszkolnym oraz klasach I-III odbyło się spotkanie pt. „Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” z p. Inez Romaniec-Clark - pracownikiem Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Kielcach. Głównym celem spotkania było kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw względem zwierząt oraz poszerzanie wiedzy na temat zwierząt hodowlanych. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących praw zwierząt, obowiązków właścicieli zwierząt, zachowania się w czasie ataku psa oraz prawidłowego podejścia do nieznanych zwierząt.Pamiętajmy! Wszystkie żywe istoty zasługują na szacunek, opiekę i ochronę!

        • KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
          • KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

          • W Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Kielcach swoje umiejętności wokalne oraz znajomość języka angielskiego  zaprezentowały  Maja Kosałka, Oliwia Papros i Natalia Szykuła z klasy VI. Dziewczęta otrzymały wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

        • Pasowanie uczniów I klasy i Dzień Edukacji Narodowej w SP im. AK w Kajetanowie
          • Pasowanie uczniów I klasy i Dzień Edukacji Narodowej w SP im. AK w Kajetanowie

          • 12 października Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kajetanowie celebrowała oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej oraz Dzień Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele z Panią Dyrektor Stanisławą Skowerą na czele, obsługa placówki, rodzice uczniów klas pierwszych,  a także goście honorowi: Wojciech Ślefarski - Wójt Gminy Zagnańsk, Henryk Milcarz – Prezes Wodociągów Kieleckich, Urszula Jończyk i Marcin Fąfara – radni Gminy Zagnańsk oraz emerytowani pracownicy szkoły – nauczyciele i obsługa.

                        Uroczystość składała się z dwóch części: pasowania pierwszorocznych oraz części artystycznej skierowanej bezpośrednio już do nauczycieli z okazji ich święta. Uczniowie klasy pierwszej, pod kierunkiem swojej wychowawczyni Eweliny Wolder, zaprezentowali publiczności humorystyczne scenki okraszone ciekawą choreografią. Wprowadzenie sztandaru szkoły oraz brzmienie hymnu narodowego zapowiedziało oficjalne pasowanie pierwszoklasistów. Dziewiętnaścioro uczniów przyrzekło wykonywać swoje obowiązki sumiennie i systematycznie. Po pasowaniu dzieci otrzymały od starszych kolegów prezenty.

                        Po „zaprzysiężeniu” najmłodszych uczniów edukacji wczesnoszkolnej nadszedł czas na kolejne wydarzenia artystyczne w wykonaniu tym razem starszych żaków. Uczniowie klas V i VI wyrecytowali nauczycielom wiersze w ramach podziękowań za ich trud i pracę. Drugoklasiści oraz trzecioklasiści pod opieką nauczycielki - Anny Pawlik, zaśpiewali piękną piosenkę pt. „Nauczyciel – mądra głowa!”, zaś potem uczniowie klasy III, z kolei pod czujnym okiem wychowawczyni - Edyty Pastuszko, zaprezentowali urokliwy taniec. Oficjalnego podziękowania nauczycielom podjęli się uczniowie klasy ósmej. Po występach uczniów przyszedł czas na oddanie głosu Pani Stanisławie Skowerze. Pani Dyrektor osobiście podziękowała wszystkim pedagogom oraz obsłudze administracyjnej szkoły. Następnie wypowiedzieli się honorowi goście, którzy wyrazili swoją radość z obecności na tym ważnym dla społeczności szkolnej wydarzeniu. Cała uroczystość trwała prawie dwie godziny.

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W obchody tego wyjątkowego wydarzenia zaangażowani byli wszyscy uczniowie oraz dzieci z grup przedszkolnych.

            Starsi koledzy z klas 7 i 8 przeczytali przedszkolakom fragmenty z książki Grzegorza Kasdepki„ Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci”. Uczniowie klas 4-6 czytali na głos na lekcjach języka polskiego fragmenty różnych książek, np.: „Braci Lwie Serce” Astrid Lindgren czy „Pajączka na rowerze” Ewy Nowak.

            Akcja głośnego czytania spodobała się zarówno tym najmłodszym jak i starszym dzieciom oraz młodzieży.

            Z całą pewnością przyczyniła się do rozwijania u przedszkolaków i uczniów zainteresowania książkami oraz kształtowania w nich poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

        • Laptopy dla czwartoklasistów
          • Laptopy dla czwartoklasistów

          • 29 września 2023r w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kajetanowie miało miejsce spotkanie z rodzicami uczniów klasy czwartej. Rodzice zgłosili się po odbiór przekazanych na własność przez Ministerstwo Cyfryzacji komputerów przenośnych typu laptop dla wszystkich czwartoklasistów. Uczniowie otrzymali laptopy marki DELL, które będą im służyć przez najbliższe 5 lat. Rodzice zapoznani zostali z zasadami otrzymania sprzętu, prawami i obowiązkami wynikającymi z otrzymanego wsparcia. Następnie zostały podpisane umowy przekazania i protokoły odbioru laptopów.

            Stanisława Skowera – dyrektor SP im. AK w Kajetanowie   

        • Europejski Tydzień Sportu 2023 #BeActive
          • Europejski Tydzień Sportu 2023 #BeActive

          • Właśnie trwa Europejski Tydzień Sportu

            W 2023 roku obchody Europejskiego Tygodnia Sportu przypadają na okres od 23 września (sobota) do 30 września (sobota).

            Europejski Tydzień Sportu organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2015 roku, a jego hasłem jest - Bądź aktywny (#BeActive). Wydarzenie odbywa się we wszystkich krajach członkowskich i promować ma sport na różnych poziomach, a zwłaszcza tym powszechnym. Według badania Eurobarometru z 2014 roku liczba osób, które twierdzą że nie uprawiają sportu ani razu w tygodniu wzrosła do 46 procent w całej Europie. Kampania ma pomóc zmienić złe nawyki.

            Europejski Tydzień Sportu to impreza dla wszystkich i to niezależnie od umiejętności. Ważne są tu tylko chęci. Pokazujemy, że nie ma złego wieku żeby zacząć trenowanie oraz że zawsze w różnych formach można kontynuować swoją przygodę ze sportem. To nie musi już być sport wyczynowy, ale ten powszechny. 

        • Pod krawatem lub muszką
          • Pod krawatem lub muszką

          • Zokazji Dnia Chłopaka w dniu 29.09.2023r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole akcję "Pod krawatem lub muszką"

            Zarówno chłopcy jak i dziewczynki podeszli do tego zadania bardzo poważnie i ambitnie. Uczniowie ubrani w krawat lub muszkę prezentowali się wyjątkowo wytwornie.

            Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się do zabawy.

            Męskiej części naszej skoły jeszcze raz życzymy samych sukcesów, dużo uśmiechów i wiele radości

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego 

        • Akcji sprzątania świata
          • Akcji sprzątania świata

          • Tradycyjnie, jak co roku  we wrześniu uczestniczyliśmy całą szkoła w akcji sprzątania świata.

            Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci,
            a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i tereny najbliższych miejscowości. Celem nadrzędnym akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

        • Szkolna skrzynka zaufania
          • Szkolna skrzynka zaufania

          • W naszej szkole funkcjonuje Skrzynka zaufania do której uczniowie mogą zgłaszać swoje problemy, niepokojące sygnały, prośby o pomoc pedagoga i psychologa.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Kajetanowie
      • (041)30-11-513
      • Szkoła Podstawowa w Kajetanowie, Zabłocie 1, 26-050 Zagnańsk 26-050 Zabłocie Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kajetanowie (nr tel.. 41 30 11 513, adres e-mail: spkajetanow@zagnansk.pl). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: e-mail: inspektor@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
      • (041)30-11-513
    • Logowanie