• Wielki sukces naszego ucznia Igora Puluta
          • Wielki sukces naszego ucznia Igora Puluta

          • W piątek, 26 kwietnia w Centrum Kongresowym Targów Kielce spotkali się najzdolniejsi młodzi ludzie z województwa świętokrzyskiego, którzy zdobyli prestiżowe tytuły laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych szkół podstawowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Podczas pięknej gali uczeń klasy 8 - Igor Pulut, otrzymał tytuł laureata VIII Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, który otwiera mu drogę do najlepszych szkół ponadpodstawowych w całej Polsce. Uczeń zwolniony jest także z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty. Igor przygotowywał się do konkursu pod okiem nauczycielki matematyki, pani Agnieszki Przepióry. Znalezienie się w czołówce najlepszych matematyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszego ucznia.

            Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • Tylko pamięć została…
          • Tylko pamięć została…

          • 18 kwietnia gościliśmy w murach naszej szkoły  wybitnego społecznika - Panią Annę Łakomiec- wieloletnią prezes Stowarzyszenia Kieleckiej Rodziny Katyńskiej. Jej wizyta była związana z przeżywanym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

            Szczególnego Gościa w imieniu całej społeczności powitała dyrektor Szkoły – Pani Stanisława Skowera, dziękując prezes Łakomiec za jej społeczną pracę i spotkania z młodzieżą. W czasie spotkania z uczniami klas IV-VIII na sali gimnastycznej Pani Anna Łakomiec podzieliła się świadectwem własnego życia, społecznego zaangażowania na rzecz ocalenia pamięci o poległych w Katyniu i innych miejscach kaźni. Opowiadała o tragicznych wojennych losach swoich krewnych - wuja wojskowego zamordowanego przez NKWD, ciotek z dziećmi – zesłańców do Kazachstanu. Przybliżała wojenną historię dzieci na zesłaniu, rodzin które wyruszyły z Armią gen. W. Andersa z Rosji na Bliski Wschód, a następnie rozproszyły się po innych państwach świata. Dzięki pomocy, głównie tamtejszej Polonii, wiele z nich zostało ocalonych. Prezentowała zbiór dokumentów dotyczących losów jej rodziny, spisane na polecenie ciotki wspomnienia, mapy, ryciny. Opowiadała o okolicznościach uwięzienia polskich oficerów i inteligencji polskiej przez najwyższe władze rosyjskie na początku okupacji, a także o katyńskim kłamstwie i bólu tysięcy rodzin, które wiele lat nie miały informacji, co stało się z ich bliskimi. Odpowiadała na pytania uczniów i wspominała wizyty Stowarzyszenia Kieleckiej Rodziny Katyńskiej w Katyniu, Bykowni i innych miejscach, gdzie znajdują się masowe groby pomordowanych.  Podkreślała znaczenie pamięci dla utrwalenia i przekazania prawdy historycznej o tragicznej historii Polaków – ofiar zbrodni katyńskiej i zaapelowała do młodego pokolenia o tę pamięć, której wyrazem są również Dęby Pamięci. Jeden z takich dębów został posadzony przed naszą szkołą i dedykowany jest pamięci por. Waleriana Śniadowskiego zamordowanego w Charkowie w 1940 r.

            Spotkanie z uczniami rozpoczęło się krótkim programem poetyckim uczniów z klasy VI i VI dedykowanym poległym na nieludzkiej ziemi oficerom i przedstawicielom inteligencji polskiej. Program przygotowany został pod kierunkiem polonistki Karoliny Gregorczyk-Rożkowicz i nauczycielki historii Katarzyny Dobrowolskiej.

        • DZIEŃ ZIEMI
          • DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi - to dobry czas na refleksję, uważność, kształtowanie właściwych nawyków i postaw proekologicznych. Ważne, aby zwracać uwagę na problemy naszej planety już od najmłodszych lat. W tym roku to przedszkolaki podjęły wyzwanie i ramach działań na rzecz Ziemi, zadbały o nasze szkolne rabaty. Dzieci z ochotą zasiały kwiaty, które już niebawem będą cieszyć nasze oczy i upiększać teren przed budynkiem szkoły.Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety.

        • Marsz dla Autyzmu - Jednoczymy się dla wsparcia osób w spektrum autyzmu
          • Marsz dla Autyzmu - Jednoczymy się dla wsparcia osób w spektrum autyzmu

          • Kwiecień jako Miesiąc Świadomości Autyzmu od kilku lat systematycznie obfituje w akcje związane ze spektrum. Tym razem nasza szkoła zdecydowała się dołączyć do wydarzenia organizowanego przez Placówki na Słowiku: Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla dzieci z autyzmem "Słowicza Ferajna", Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Droga do sukcesu” i ORETW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. 12 kwietnia 2024 r. w tym samym czasie wirtualnie dołączyliśmy do Marszu dla Autyzmu. Inicjatywa ta jest wyjątkową okazją, aby wyrazić solidarność i wsparcie dla osób z zaburzeniami.

            Celem akcji było zjednoczenie się ukazane przez wspólne maszerowanie i wsparcie osób w spektrum autyzmu. Cały tydzień uczniowie i nauczyciele wykonywali transparenty z  hasłem #autisticNOToutsider oraz słowami akceptacji dla osób z autyzmem. W naszym ubiorze przodował kolor niebieski, wprost kojarzony z akcjami związanymi ze spektrum. Rozszerzając spojrzenie na aktualną tematykę neuroróżnorodności, pojawiły się także kolory akcji #autisticNOToutsider  symbolizujące duże zróżnicowanie w temacie ASD. W wydarzeniu wzięła udział cała szkoła bez wyjątku: wszyscy nasi uczniowie i wychowankowie, począwszy od przedszkola, a na ósmoklasistach skończywszy, wraz nauczycielami maszerowali w tym symbolicznym wydarzeniu. Cały korowód mienił się kolorami błękitu i wielobarwnych balonów oraz różnorodności transparentów wyrażonej w symbolach spektrum autyzmu.

            Dziękujemy w imieniu Placówek na Słowiku za zaangażowanie i udział w wydarzeniu!

            Agnieszka Kołakowska

        • Teatralna lekcja mitologii greckiej
          • Teatralna lekcja mitologii greckiej

          • 12 kwietnia 2024r. Grupa Teatralna „Zawsze Otwarci” w składzie: Konrad Cieplicki (Ares), Tomasz Dziedzic (Posejdon), Stanisław Jarząb (Apollo), Maja Kosałka (Karolina), Oliwia Papros (Afrodyta), Filip Pytel (Zeus), Julia Stodulska (Pani od Historii, Klio), Natalia Szykuła (Właścicielka), Amelia Werbczak (Demeter), Patrycja Wiech (Mama, Atena), Natalia Zagórska (Artemida),  Maja Zielińska (Hera) – wystąpiła przed uczniami i nauczycielami szkoły z przedstawieniem pt. „Lekcja Mitologii”.

                           Scenariusz, opisujący przygodę zwykłej nastolatki – Karoliny, z bogami greckimi, napisały uczennice klasy VI, a mianowicie: Maja Kosałka, Oliwia Papros, Natalia Szykuła, Amelia Werbczak oraz Natalia Zagórska. Nad pracą artystyczną młodzieży czuwała nauczycielka języka polskiego – Karolina Gregorczyk-Rożkowicz. Piękne kolumny w stylu doryckim przygotowała nauczycielka plastyki Ewelina Wolder. Nagłośnienie przygotował, ekspert w tej dziedzinie, ks. Marek Blady.

                           Przedstawienie „Lekcja Mitologii” powstało w ramach inicjatywy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli pt. „Teatr Działa!”.  Grupa Teatralna wystąpiła z tym spektaklem na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach  w trakcie III Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych.

        • Uczniowie wzięli udział w III Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych
          • Uczniowie wzięli udział w III Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych

          • 4 kwietnia 2024r. Grupa Teatralna „Zawsze Otwarci” w składzie: Konrad Cieplicki (Ares), Tomasz Dziedzic (Posejdon), Stanisław Jarząb (Apollo), Maja Kosałka (Karolina), Oliwia Papros (Afrodyta), Filip Pytel (Zeus), Julia Stodulska (Pani od Historii, Klio), Natalia Szykuła (Właścicielka), Amelia Werbczak (Demeter), Patrycja Wiech (Mama, Atena), Natalia Zagórska (Artemida),  Maja Zielińska (Hera) - wzięła udział w III Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie szkoły wystąpili w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z przedstawieniem pt. „Lekcja Mitologii”.

            Scenariusz, opisujący przygodę zwykłej nastolatki – Karoliny, z bogami greckimi, napisały uczennice klasy VI, a mianowicie: Maja Kosałka, Oliwia Papros, Natalia Szykuła, Amelia Werbczak oraz Natalia Zagórska. Grupą, w trakcie działań teatralnych, opiekowały się  nauczycielki - Karolina Gregorczyk-Rożkowicz oraz Elwira Rogalska. Piękne kolumny w stylu doryckim przygotowała nauczycielka plastyki Ewelina Wolder.

            Uczniowie wrócili do szkoły z pięknym pucharem, dyplomem, a także  wspomnieniami, które zostaną z nimi na długi, długi czas. Przegląd ten obudził w młodzieży głód dalszego rozwoju w kierunku artystycznym, a co za tym idzie, chęć wzięcia udziału w przeglądzie w następnym roku, tym razem jednak z jeszcze lepszym rezultatem.

        • Jednoczymy się dla wsparcia osób w spektrum autyzmu
          • Jednoczymy się dla wsparcia osób w spektrum autyzmu

          • Rozpoczynamy obchody miesiąca świadomości autyzmu. 

            Placówki na Słowiku: Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem Słowicza Ferajna, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Terapeutyczno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Kielcach oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Droga do sukcesu -  zapraszają naszą szkołę do wzięcia udziału w Marszu dla Autyzmu.

            Celem wydarzenia jest jednoczenie się w działaniu, aby wyrazić wsparcie i solidarność wobec osób w spektrum autyzmu. Jest to doskonała okazja do wyrażenia zrozumienia dla osób z zaburzeniami autystycznymi oraz do promowania akceptacji i tolerancji w społeczeństwie. 

            Główny marsz zorganizowany przez Placówki dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem na Słowiku odbędzie się dnia 12 kwietnia 2024 roku, w tym dniu dołączymy i my. 

            Symbolem autyzmu jest obecnie kolorowy znak nieskończoności. Jednocześnie nasze placówki kładą nacisk na kolory: niebieski, czerwony, zielony i żółty. Zachęcamy zatem wszystkich uczestników do ubrania się głównie na niebiesko lub kolorowo, nawiązując do akcji autisticNOToutsider oraz do zabrania ze sobą balonów w wyżej wymienionych barwach, aby jeszcze wyraźniej okazać wsparcie. 

            Dodatkowo, mile widziane będą transparenty z hasłem #autisticNOToutsider oraz słowami wsparcia i akceptacji dla osób z autyzmem. 

            Wierzymy, że nasza wspólna inicjatywa przyczyni się do budowania świadomości i akceptacji wobec osób z autyzmem, a także pozwoli nam razem pokazać, że jesteśmy silniejsi, kiedy działamy razem. 

            Szykujemy się na piątek, 12 kwietnia 2024r. 

            Filmy przygotowane przez kadrę oraz uczniów z placówek na Słowiku: https://liblink.pl/OrA2eL1hoD - odbiór świata za pomocą zmysłów 

            https://liblink.pl/ZTqvisYMUY - autyści o autyzmie.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Kajetanowie
        • (041)30-11-513
        • Szkoła Podstawowa w Kajetanowie, Zabłocie 1, 26-050 Zagnańsk 26-050 Zabłocie Poland
        • Administratorem jest Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kajetanowie (nr tel.. 41 30 11 513, adres e-mail: spkajetanow@zagnansk.pl). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: e-mail: inspektor@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
        • (041)30-11-513
      • Logowanie