• Zerówka

• 24.10.2023 08:44

• Obchodzimy Światowy Dzień Chleba

16 października obchodzimy Światowy Dzień Chleba.

Z tej okazji dzieci z Zerówki dowiedziały się, jak powstaje mąka, jak robi się chleb i na czym polega praca piekarza. Po raz kolejny uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Kuchcikowo”, podczas których poznały składniki potrzebne do upieczenia chleba i przygotowała chleb pszenny ze słonecznikiem.

Kulinarny Dzień Jabłka

Z okazji Dnia Jabłka, który przypada 28 września, dzieci miały okazję uczestniczyć
          w cyklu zajęć kulinarnych „Kuchcikowo”. Głównym celem takich zajęć jest:
          rozwijanie samodzielność i umiejętności samoobsługowych, nauka zasad kulturalnego zachowania się przy stole, stwarzanie możliwości podejmowania działań kulinarnych, nauka podstaw racjonalnego odżywiania i higieny przyrządzania posiłków, czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz zdobywania nowych doświadczeń za pomocą zmysłu smaku, zapachu i dotyku.

Przez ponad tydzień najmłodsi uczniowie mogli wykonywać różnorodne dania
          pod nadzorem i z pomocą nauczyciela,

których głównym składnikiem było JABŁKO – kompot, chipsy, szarlotkę i świeżo wyciskany sok.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
          20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to bardzo wyjątkowy dzień dla najmłodszych „uczniów” naszej szkoły. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Na dzieci z naszego oddziału przedszkolnego od rana czekało wiele atrakcji. Były zabawy, tańce, muffinkowe torciki, kino z popcornem oraz pamiątkowe dyplomy.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święta, które ma na celu wzbudzanie u wszystkich kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia i działania.
               Zerówiaki rozpoczęły ten dzień od obejrzenia bajki pt. „The Dot”. Jest to opowieść o przemianie jaką, dzięki wspierającej nauczycielce, przechodzi wątpiąca w siebie dziewczynka. Niezwykła podróż rozpoczyna się od małej kropki postawionej na papierze; kropki, która stała się inspiracją do tworzenia coraz to bardziej skomplikowanych i twórczych prac plastycznych. Od tamtej pory tysiące dzieci i dorosłych na całym świecie odkrywają przy okazji Dnia Kropki swoje talenty i możliwości.
               Kolejnym punktem programu przygotowanego na ten dzień było uczestnictwo w wesołych kropkowych zabawach – kropkowy tor wyścigowy, kropki – pchełki, kropkowe drzewko szczęścia.

************************************************************************************************************