Aktualności
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
- 03lut
- 17lut
Ferie w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kajetanowie
W ostatnie dwa dni ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kajetanowie odbyły się warsztaty dla dzieci z terenu gminy Zagnańsk. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców.
16W czwartek, 30 stycznia, zorganizowano zajęcia artystyczne we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich „Lubrzaneczki”. Pod czujnym okiem pań, z szerokiej gamy materiałów plastycznych, dzieci tworzyły piękne ozdoby wiosenne i wielkanocne. Największą popularnością cieszyły się wełniane króliczki i kurczaczki, zawieszki z motywem wielkanocnym oraz dekoracyjne filcowe króliczki. Uczniowie poznali kilka ciekawych technik tworzenia dekoracji. Panie z pasją i w przystępny sposób dzieliły się swoją wiedzą artystyczną, a dzieci wykazały się cierpliwością i zaangażowaniem, chętnie wykonując ozdoby oraz rozwijając swoje manualne i artystyczne zdolności.
Z kolei w piątek, 31 stycznia, uczniowie mieli okazję sprawdzić się w różnych grach planszowych: logicznych, sprawdzających wiedzę, refleks oraz spostrzegawczość. Dzieci szczególnie upodobały sobie grę w szachy. Trzygodzinne zajęcia poprowadziła pani Karolina Gregorczyk-Rożkowicz.
- 17lut
Bal karnawałowy 2025
Nowa galeria Bal karnawałowy 2025 została dodana do albumu fotograficznego
Sylwia Kmieć, Agata Kołda
9Karnawał zgodnie z tradycją to czas zabaw, balów maskowych, radości i wspólnej rozrywki. W naszej szkole 18.01.2025r. również odbył się bal karnawałowy- maskowy. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zmieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana sala maskami, serpentynami, balonami, łańcuchami zachęcała do wspólnej zabawy. Dekoracje przygotowali nauczyciele wraz z uczniami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zabawy.
W dniu balu uczniowie zmienili się w księżniczki, czarodzieje, policjantów strażaków, piratów i wiele innych ciekawych postaci. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. W trakcie przerwy uczniowie mieli czas na słodki poczęstunek. Bal umożliwił uczniom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Dziękujemy uczniom naszej szkoły i rodzicom za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i słodki poczęstunek.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Pani Sylwia Kmieć i Pani Agata Kołda
- 20sty
Projekt "Dopamina"
W grudniu i styczniu w klasach VII i VIII pedagog szkolny, p. Magdalena Wyrzykowska, zrealizował profilaktyczny projekt dla szkół pt. „Dopamina”, którego celem jest wspieranie młodzieży w świadomym korzystaniu z mediów społecznościowych oraz rozumieniu wpływu tych platform na ich życie, zdrowie psychiczne i relacje. Uczniowie obejrzeli filmik wprowadzający pt. "Dopamina" oraz prezentację "Dopamina - porozmawiajmy o relacjach". Aktywnie wykonywali ćwiczenia grupowe do scenariusza zajęć. Dowiedzieli się, dlaczego w życiu ważne są relacje międzyludzkie oraz jak stawiać innym granice.
- 20sty
Profilaktyczna prelekcja policji w naszej szkole
W dniu 10 stycznia odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów wszystkich klas z podziałem na grupy wiekowe przeprowadzone przez funkcjonariusza prewencji Policji w Kielcach- Panią Joannę Woźniak.
Uczniowie wszystkich klas zostali zapoznani z zasadami bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych oraz dowiedzieli się jak dbać o bezpieczeństwo osobiste, starsi uczniowie zostali zapoznani z przepisami o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz o zagrożeniach w sieci, a także uzyskali informacje, gdzie mogą szukać pomocy w razie przemocy rówieśniczej i w innych trudnych sytuacjach.
- 20sty
Pożegnaliśmy Przyjaciela naszej szkoły - Pelagię Barwicką ps. „Emilia” – łączniczkę i sanitariuszkę, żołnierza AK i wielkiego społecznika
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w katedrze 10 stycznia. Kapitan „Emilię” pożegnali: rodzina, delegacje władz państwowych, senator PiS Krzysztof Słoń, władze samorządowe miasta i regionu, nauczyciele, przedstawiciele stowarzyszeń patriotycznych i licznie zgormadzone poczty sztandarowe wojska, organizacji kombatanckich, patriotycznych oraz szkół. Naszą szkołę reprezentowała p. dyrektor Stanisława Skowera,
p. Sylwia Kmieć wraz z pocztem sztandarowym oraz p. Katarzyna Dobrowolska.Pani Kapitan Pelagia Barwicka była wielkim przyjacielem naszej szkoły. Wielokrotnie, wraz z żołnierzami AK, uczestniczyła w różnych uroczystościach patriotycznych, dzieląc się doświadczeniem z czasów II wojny światowej oraz dramatycznymi wspomnieniami z czasów okupacji, prosząc przy okazji młode pokolenie, by nie zapomniało o dziedzictwie Armii Krajowej. Kochała dzieci i młodzież, była dumna, że nasza szkoła przyjęła za patrona Armię Krajową, w której służyła z poświęceniem od 1943 roku. Zmarła 3 stycznia 2025 r. w wieku niemal 102 lat, nie doczekała swoich urodzin. Pelagia Barwicka z d. Fąfara urodziła się 14 stycznia 1923 r.
w Szałasach. Wraz z rodzicami zamieszkała we Wzdole Rządowym.Za służbę ojczyźnie w czasie wojny oraz udział w walkach otrzymała liczne odznaczenia, m.in.: Krzyż Partyzancki, Krzyż Armii Krajowej, Medal Wojska Polskiego, Medal Zwycięstwa i Wolności, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
- 20sty
Jasełka w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Wiśniówce
Nowa galeria Jasełka w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Wiśniówce została dodana do albumu fotograficznego
Agnieszka Kołakowska
995 stycznia 2025 roku uczniowie naszej szkoły wystąpili w Jasełkach w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Wiśniówce.
- 24gru
- 23gru
- 23gru
Jasełka
Nowa galeria Jasełka została dodana do albumu fotograficznego
Agnieszka Kołakowska
6718 grudnia po raz kolejny poznawaliśmy i przeżywaliśmy od nowa historię narodzin Jezusa. Tą ponadczasową opowieść przygotowali uczniowie klas I - VIII pod wodzą naszego nieocenionego księdza Marka Bladego. Nie zabrakło zarówno wzruszeń - zwłaszcza przy kolędowaniu, jak i śmiechu - zwłaszcza przy scenie spisywania ludności. Uczniowie klasy V perfekcyjnie przygotowali się do swoich ról, bardzo ładne kostiumy oraz gra aktorska uwypukliły komizm sytuacyjny sceny. Serce rosło, gdy pojawiali się pastuszkowie, uczniowie klasy VI - dzięki nim przedstawienie nabierało dynamizmu. Powagi sytuacji dodawali na pewno królowie (uczniowie klasy IV) oraz anioły, a także bardzo przejęci Józef (Aleksander Górzyński) i Maryja (Łucja Bernaciak). Dziewczynki z klasy VII (Maja Kosałka, Oliwia Papros), jako narratorki -dzieci, profesjonalnie, nie wychodząc ze swoich ról, porządkowały swoją obecnością całą historię.
Na oddzielny akapit zasługiwał chór, w którym także śpiewały anioły - przypadek? Nie sądzę. Uczniowie z różnych klas, począwszy od pierwszej, a skończywszy na siódmej, pięknie umilili nam czas wspaniałym śpiewem, a także wprowadzili w świąteczny nastrój. Na brawa oczywiście zasługuje pani Ania Pawlik - nauczycielka muzyki, która ich cudownie, mimo problemów kadrowych, przygotowała.
Na pewno przedstawienie nie zrobiłoby takiego wrażenia bez scenografii przygotowanej przez p. Ewelinę Wolder - nauczycielki plastyki. Elementy z szarego papieru oraz napis pięknie komponowały się ze światłami, za które odpowiadali chłopcy z klasy VIII.
Przedstawienie jako całość robiło wrażenie.
Na jasełka przybyli władze: radni Marcin Fąfara, Grzegorz Król, przyjaciele szkoły: Andrzej Król, Edyta i Tomasz Moćko, Konstanty Kamionka, Urszula Jończyk, sołtys Jan Adach, przedstawiciele kombatantów m. in. Zofia i Antoni Nowak oraz emerytowani pracownicy szkoły. Po przedstawieniu uczniowie udali się do domu, a nauczyciele wraz z gośćmi spędzili ze sobą miło czas przy stole.
- 23gru
Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową
W dniu 18.12.2024 rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. W konkursie wyłoniono zwycięzców w kategorii:
Przedszkole Oa i 0b
1. miejsce Tymoteusz Nawrot
2. miejsce Piotr Dziedzic
3. miejsce Alicja Michta
Wyróżnienie: Miłosz Zieliński i Weronika Wiech
Kategoria kl.I-III
1. miejsce Lena Król
2. miejsce Natalia Budzisz
3. miejsce Laura Kołakowska
Wyróżnienie: Daria Grabowska i Piotr Liszka
Kategoria kl. IV- VIII
1. miejsce Mają Adamiec
2. miejsce Filip Żołądek
3. miejsce Mają Rżońca
Wyróżnienie: Bianka Kołakowska i Hanna Liszka.
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo zdrowia, spokoju i wzruszeń. Niech będą czasem spędzonym wśród najbliższych bez trosk i problemów.
Samorząd uczniowski i Świetlica
- 23gru
Kiermasz Bożonarodzeniowy
W dniach 17-19 12.2024 w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Jak co roku przeznaczony był na szczytny cel tj.pomoc uczniom z naszej szkoły ze specjalnymi potrzebami. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie, z czego ogromnie się cieszymy. Na kiermaszu można było zakupić świąteczne dekoracje, ozdoby wykonane przez uczniów, rodziców, nauczycieli. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem Waszej aktywności podczas zakupów. Jeszcze raz dziękujemy.
7
- 17gru
Oferty dotyczące dostawy artykułów spożywczych w 2025 roku.
Dyrekcja SP im. AK w Kajetanowie informuje, że do poniedziałku 23 grudnia 2024r. do godz. 12.00 należy składać oferty dotyczące dostawy artykułów spożywczych w 2025 roku.
1Załączniki:
1. Formularz asortymentowo-cenowy do zamówienia I-XII 2025
2. Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego dostawa artykułów żywnościowych SP w Kajetanowie
3. Załącznik nr 2 Opis przedmiotu zamówienia_ Kajetanów
4. Załącznik nr 3 Projekt umowy żywność 2025
- 16gru
Kiermasz Bożonarodzeniowy
Nowa galeria Kiermasz świąteczny została dodana do albumu fotograficznego
Agnieszka Kołakowska
18Od 17 do 19 grudnia w naszej szkole odbędzie się tradycyjnie Kiermasz świąteczny. Każdy będzie mógł zakupić piękne rękodzieła, wyroby artystyczne wykonane przez naszych utalentowanych rodziców, dzieci oraz nauczycieli. Nasze oczy ucieszą aniołki, zmyślne choinki, kolorowe stroiki, ozdobne zawieszki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy na kiermasz!
- 16gru
Mikołajki klasy 2. – dzień pełen magii, radości i kulinarnych wyzwań
276 grudnia 2024 r. uczniowie klasy 2. spędzili wyjątkowy dzień pełen świątecznej atmosfery i twórczych aktywności. Mikołajki rozpoczęły się od spotkania z samym Świętym Mikołajem, który przybył na hol szkoły, gdzie czekała na niego pięknie udekorowana choinka. Dzieci przygotowały dla Mikołaja specjalny program artystyczny – zaśpiewały piosenkę, wyrecytowały wiersz, a także wręczyły mu własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Spotkanie było pełne radości, a Święty Mikołaj obdarował dzieci uśmiechem i słodkimi upominkami.
Po spotkaniu z Mikołajem uczniowie przenieśli się do sali, gdzie odbyły się warsztaty kulinarne. Pierwszym zadaniem było pieczenie ciasteczek i pierników. Dzieci z zapałem wałkowały ciasto, wycinały kształty foremkami, a po upieczeniu ozdabiały pierniki kolorowym lukrem i posypkami. Kolejnym punktem zajęć było przygotowanie pizzy. Każdy uczeń mógł samodzielnie skomponować swoją pizzę, wybierając ulubione składniki. Była to okazja do nauki pracy z ciastem, rozwijania kreatywności kulinarnej i zdobycia nowych umiejętności.
Organizacja tak bogatego programu wymagała zaangażowania wielu osób. Rodzice i dziadkowie uczniów włączyli się w przygotowania. Wielkie podziękowania dla dziadka Oli oraz dla pani Kasi Moćko za z serca płynącą, bezinteresowną pomoc. Tego rodzaju wydarzenia nie tylko wprowadzają świąteczną atmosferę, ale również pełnią ważne funkcje edukacyjne. Dzieci uczą się współpracy, rozwijają umiejętności manualne i kulinarne, a także zdobywają wiedzę o tradycjach związanych z okresem bożonarodzeniowym. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i wspólnej pracy, Mikołajki klasy 2. były niezapomnianym dniem pełnym radości, świątecznego ciepła i kreatywnych wyzwań.
- 16gru
Wycieczka do fabryki bombek
Nowa galeria Wycieczka do fabryki bombek została dodana do albumu fotograficznego
Ewelina Wolder
3329 listopada 2024 r. uczniowie klas 1-3 odwiedzili fabrykę bombek w Staszowie, gdzie mieli okazję zobaczyć, jak powstają ręcznie robione ozdoby choinkowe. Wycieczka była nie tylko doskonałą okazją do wprowadzenia dzieci w świąteczny nastrój, ale także miała ważne cele edukacyjne.
Podczas zwiedzania fabryki uczniowie mogli obserwować cały proces tworzenia bombek – od wydmuchiwania szklanych form, przez ich malowanie i zdobienie, aż po gotowe, piękne ozdoby. Dzieci były zachwycone precyzją i kunsztem, z jakim pracownicy fabryki wykonywali swoje zadania. Wyjazd ten pozwolił uczniom zrozumieć, jak powstają tradycyjne ozdoby, a także wzbudził w nich podziw dla polskiego rękodzieła.
Jednym z najważniejszych punktów wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których każdy uczestnik mógł własnoręcznie ozdobić bombkę. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, a efekty ich pracy były wyjątkowe. Każda bombka stała się niepowtarzalną pamiątką z tego dnia.
Wycieczka była także doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń, z nową wiedzą o tradycji tworzenia bombek oraz pięknymi pamiątkami, które ozdobią ich domowe choinki. Było to niezapomniane przeżycie, które wprowadziło wszystkich w magiczną atmosferę nadchodzących świąt.
- 16gru
Obchody 160. rocznicy powstania styczniowego
7Rozpal Światełko Wolności i uczcij Powstańców Styczniowych" – nasza szkoła włącza się w obchody 160. rocznicy powstania styczniowego
Nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji "Rozpal Światełko Wolności i uczcij Powstańców Styczniowych", zorganizowanej przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Inicjatywa ta została podjęta w ramach obchodów 160. rocznicy powstania styczniowego – najdłuższego zrywu niepodległościowego w epoce porozbiorowej, który na stałe wpisał się w historię Polski, odciskając znaczące piętno na stosunkach międzynarodowych oraz kształtując nowoczesne społeczeństwo polskie.
Udział uczniów w akcji
W naszej szkole w akcję zaangażowali się uczniowie klas 5. i 7. Klasa 7. przygotowała imponującą makietę z mapą gminy Zagnańsk, która ukazywała miejsca, osoby, pomniki oraz mogiły związane z powstaniem styczniowym. Było to nie tylko twórcze zadanie plastyczne, ale również edukacyjne, które przybliżyło młodzieży historię lokalną.
Reprezentantką szkoły była Ania Adamczyk z klasy 5., która wspólnie z rodzicami odwiedziła cmentarz parafialny w Zagnańsku. Na grobach weteranów powstania styczniowego, takich jak Wincenty Herman, Kazimierz Piśkiewicz, ks. Stanisław Świątkiewicz i ks. Antoni Lech, zapaliła symboliczne znicze pamięci.
Wystawa i apel
W holu szkolnym przygotowano okolicznościową wystawę, która ukazywała znaczenie powstania styczniowego oraz dokumentowała działania uczniów w ramach akcji. Zwieńczeniem przedsięwzięcia był szkolny apel, podczas którego odbyła się krótka prelekcja na temat powstania i jego wpływu na historię Polski. W trakcie apelu uczniowie zapalili symboliczny znicz, oddając hołd bohaterom tamtych dni.
Organizacja wydarzenia
Akcję w naszej szkole przeprowadziły nauczycielka historii, pani Katarzyna Dobrowolska, oraz nauczycielka plastyki, pani Ewelina Wolder. Dzięki ich zaangażowaniu uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w obchodach, lepiej poznać historię Polski oraz uczcić pamięć powstańców styczniowych.
Udział w tej akcji był dla całej społeczności szkolnej wyjątkowym doświadczeniem, które pozwoliło przypomnieć o bohaterach, ich poświęceniu i walce o wolność. Wspólne działania podkreśliły, jak ważne jest zachowanie pamięci o przeszłości i jej wpływ na nasze współczesne życie.
- 16gru
Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kielcach
Uczennice z klasy VII wzięły udział w IV Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w ZDZ w Kielcach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Maja Kosałka i Natalia Szykuła zdobyły wyróżnienie, a Oliwia Papros zdobyła nagrodę specjalną. Gratulujemy dziewczętom i zachęcamy do dalszego rozwijania muzycznych pasji.
- 02gru
Zabawa i wróżby andrzejkowe
27Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja była nocą magiczną, pozwalającą przewidzieć przyszłość. Współczesne Andrzejki są doskonałą okazją do zabaw, wróżb i magii.W dniach 28-30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby dla najmłodszych dzieci i zabawę andrzejkową dla klas IV-VIII. Uczniowie lali wosk, "ścigali się" butami, losowali karty z przepowiednią dotyczącą danego zawodu, a także poznali imiona przyszłych mężów i żon, rzucano także monetą do miski. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka. Na koniec wszyscy uczniowie zostali poczęstowani słodyczami, które zostały zakupione w dniu słodkości. Wspólnie spędzony czas upłynął wszystkim szybko i bardzo miło. Uczniowie mogli przekonać się, że Andrzejki to przede wszystkim radość i dobra zabawa.
- 02gru
Dzień Pluszowego Misia
825 listopada w naszej szkole obchodziliśmy święto ulubionego pluszaka. Miś jest symbolem empatii, serdeczności, życzliwości i dobrych uczuć. Każdy mógł przynieść go do szkoły i wspólnie z misiem uczestniczyć w lekcjach. Miś był gościem honorowym w każdej klasie. Każdy uczeń, który przyniósł pluszaka w tym dniu był zwolniony z odpytywania. Wykonane zostały zdjęcia z pluszakami. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Samorząd Uczniowski
Kalendár
brak danych