- Portal.librus.pl/szkola
- Informacja o monitoringu wizyjnym na terenie szkoły
- Aneks do przedmiotowego systemu oceniania. Ocenianie zdalne.
- Plan pracy przedszkola i oddziału przedszkolnego
- Plan zajęć klas I - III
- Plan zajęć w klasach IV - VIII
- Tematy lekcji w klasach IV - VIII
- Pedagog
- Biblioteka
- Świetlica
- Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kajetanowie w związku z wystąpieniem COVID-19
- Galeria prac plastycznych dzieci z klasy I pt,,Majowa łąka dla mamy"
- ,, Nasza mama czarodziejka"
- TAK DZIAŁA KLASA 4 NA LEKCJACH PRZYRODY
Biblioteka
ORGANIZACJA_PRACY_SZKOLNEJ_BIBLIOTEKI.odt
PROCEDURY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI
na czas trwania pandemii COVID-19
-
Zostaną wyznaczone dni i godziny pracy biblioteki szkolnej.
-
Uczniowie będą korzystali z biblioteki według ustalonych zasad.
-
Jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z biblioteki szkolnej, wcześniej musi zapoznać
się ze szczegółowymi zasadami wypożyczania książek. -
W bibliotece będzie mogła przebywać wyznaczona liczba osób. Maksymalna liczba osób zostanie wyznaczona na zasadach: 4 m2 na osobę, 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami.
-
Jeśli w bibliotece będzie znajdowała się maksymalna liczba osób, uczeń zaczeka
i wejdzie do niej po wyjściu jednej z osób. -
Uczniowie zostaną zobligowani do utrzymania 2 m dystansu społecznego od innych osób znajdujących się bibliotece oraz podczas czekania w kolejce do biblioteki.
-
Użytkownicy zostaną zobligowani do nieprzekraczania wyznaczonych linii (oznakowanie na podłodze), jeśli takie będą wyznaczone.
-
Biblioteka będzie wietrzona co najmniej raz na godzinę, a w razie potrzeby także doraźnie.
-
Bibliotekarz wyznaczy miejsce składowania oddawanych książek oznaczone datą, w której zostały przyjęte.
-
Książki i inne materiały przechowywane w bibliotece będą poddawane koniecznemu okresowi kwarantanny (nie krócej niż 3 dni).
ORGANIZACJA PRACY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI
-
Wypożyczone książki można zwracać od 03.06.2020 do 19.06.2020, natomiast podręczniki - od 08.06.2020, jeżeli wyrazi na to zgodę nauczyciel uczący danego przedmiotu. Uczniowie oddają podręczniki przynosząc do biblioteki cały wypożyczony komplet książek.
-
Wychowawca powiadamia uczniów/rodziców przez dziennik elektroniczny lub inne kanały kontaktu o terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwościach ich odkupienia w przypadku zagubienia lub zniszczenia.
-
Przypomnienie uczniom i rodzicom zasad zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami regulaminów (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie foliowych okładek, usunięcie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).
-
Za książki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zakupu takiej samej pozycji lub pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.
-
Uczeń dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce, a rodzic dodatkowo jeszcze w rękawiczkach.
-
Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, skrzynia, pudła, wyznaczone regały, itp.). Składowane książki muszą być oznaczone datą, w której zostały przyjęte, aby określić daty zgodnie z zalecanym terminem przechowywania zbiorów w kwarantannie.
-
Osoby dokonujące zwrotu podręczników oraz książek muszą być poinformowane o określonym sposobie przekazania podręczników szkolnych:
-
podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa. Książki przynoszone są do szkoły, a zwrot potwierdzony jest podpisem (własnym długopisem) na liście udostępnionej przez nauczyciela;
-
książki wraz z podpisaną kartą informacyjną (imię i nazwisko ucznia, klasa, data zwrotu) zostają zapakowane do folii ochronnej. Następnie są odkładane w sposób wskazany przez nauczyciela bibliotekarza w określonym pomieszczeniu.
-
Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych książek. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu takiej samej pozycji lub pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza , o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.
Dzien_Bibliotekarza._.odt
Hanna_Ozogowska_-_25_rocznica_smierci.odt
Hanna Ożogowska - 25 rocznica śmierci
26 kwietnia1995 roku zmarła HANNA OŻOGOWSKA, prozaik, tłumaczka, pedagog, autorka słuchowisk radiowych oraz popularnych książek dla dzieci i młodzieży głównie obyczajowych, których akcja rozgrywa się w środowisku szkolnym i rodzinnym. (ur. 20 VII 1904 r. )
Puzzlowy_kacik.doc
Zapraszam wszystkich, którzy lubią układać puzzle do naszego
PUZZLOWEGO KĄCIKA.
Znajdziecie tam propozycje układanek z różnych bajek i lektur.
Układanie takich kolorowych puzzli to prawdziwa frajda.
A może zatęsknicie za bohaterami i sięgniecie po książkę,
która od lat stoi na półce?
Propozycje stron, gdzie można znaleźć ciekawe książki do poczytania i posłuchania:
Wolny dostęp, Biblioteki cyfrowe
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.
Masz tę moc - ebook o koronawirusie
Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?.
https://www.granice.pl/news/koronawirus-ksiazka-dla-dzieci-pdf-za-darmo-ebook-pobierz-masz-te-moc/9271
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
Audiobooki
Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.
Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.
Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.
Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.
Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.
A ponadto:
https://calapolskaczytadzieciom.pl/madra-szkola-czyta-dzieciom
https://czytamsobie.pl/index.php
https://calapolskaczytadzieciom.pl/
-