W Konkursie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez ZDZ w Kielcach swoje umiejętności wokalne oraz znajomość języka angielskiego zaprezentowały: solistka Maja Kosałka oraz duet -Oliwia Papros i Natalia Szykuła. Konkurs był przeznaczony dla młodzieży powyżej 12 lat. Wszystkie trzy wokalistki zdobyły wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Aktualności
III Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Dzień Słodkości
30 października 2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Słodkości - zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i świetlicę. Nauczyciele wraz z uczennicą Mają Kosałką przygotowali ciasta, babeczki, cynamonki oraz gofry. Wszystkie pyszności rozeszły się w mgnieniu oka.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się do tej akcji.
14
Komunikacja bez przemocy - warsztaty profilaktyczne dla klasy II
KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY „JĘZYK ŻYRAFY” MARSHALLA ROSENBERGA
24 października uczniowie klasy II uczestniczyli w rekomendowanym programie profilaktyczno -wychowawczym: „JĘZYK ŻYRAFY” przeprowadzonym przez Panią Dorotę Mączkę - certyfikowanego trenera, edukatora i socjoterapeutę.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w trzygodzinnych zajęciach warsztatowych umożliwiających porozumienie się w sytuacjach, nawet w tych najbardziej krytycznych. To tzw. Porozumienie Bez Przemocy, inaczej „język współczucia”. Metoda ta opracowana i nazywana również komunikacją empatyczną lub językiem serca, została stworzona przez amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga. Wyróżnia ona dwa style porozumiewania się: empatyczny - żyrafy i agresywny - szakala. Dlaczego wybrano akurat te zwierzęta? Szakal jest raczej oczywisty. Określenie samo w sobie ma już wydźwięk pejoratywny. Natomiast żyrafę wybrano symbolem dzięki długiej szyi (widzi znacznie dalej od innych zwierząt) i ogromnemu sercu (ma największe serce spośród wszystkich ssaków). Szakal chce zdecydowanie dominować w swoim otoczeniu. Oczekuje, że wszyscy będą spełniać jego żądania. Nie respektuje zdania innych. Atakuje poszczególne jednostki, ale nie indywidualne czyny. Sądzi po pozorach, kieruje się opiniami, rozmawia z poziomu ocen i pouczeń. Nieustannie krytykuje i rani. Z kolei żyrafa jest jego całkowitym przeciwieństwem. Symbolizuje szczerość, umiejętność słuchania, współczucie i chęć zrozumienia rozmówcy. Nie krytykuje innych. Jasno mówi o własnych uczuciach i oczekiwaniach, reagując jednocześnie na uczucia i potrzeby bliźnich.
Program uczy dzieci takiego sposobu komunikacji, aby być w dobrych relacjach ze sobą, z drugą osobą i ze światem.
W tym samym dniu odbyły się również warsztaty dla rodziców uczniów klasy II.
Nasza Szkoła dołączyła do kampanii społecznej ”Dzieciństwo bez przemocy”
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.
Kampania koncentruje się na:
- uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
- promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Kampania pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
W ramach akcji w naszej szkole zostaną podjęte działania edukacyjne: zajęcia profilaktyczne w klasie III i IV pt. „Gadki z psem” na temat ochrony przed złym dotykiem, nauczyciele i rodzice będą mogli obejrzeć webinary szkoleniowe, Chętni Wychowawcy zgłoszą swoje klasy do udziału w lekcjach online prowadzonych przez certyfikowanych trenerów na temat zapobiegania przemocy domowej. Uczniowie wykonają plakat promujący Kampanię.
Spot Kampanii znajduje się pod linkiem:
O kampanii | Ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy (dziecinstwobezprzemocy.pl)
Szkolny konkurs recytatorski z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Uwaga!
Ogłaszamy Szkolny konkurs recytatorski z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Jeśli kochasz Polskę, jesteś dumny ze swojej Ojczyzny, jej historii, lubisz recytować wiersze - zgłoś się do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości!
Gorąco zapraszamy uczniów wszystkich klas od I do VIII Szkoły Podstawowej. Jeśli nasi najmłodsi z Przedszkola i klasy O będą chętni - też mogą wystartować, przygotowując krótki wiersz.
Co należy zrobić?
Wybierz dowolny utwór o Polsce, wiersz patriotyczny sławiący nasz kraj, jego piękno, mówiący o jego wielkiej historii, bohaterach i dokonaniach. Naucz się go recytować na pamięć i zaprezentuj go na Konkursie.
Zgłoszenia chętnych uczniów przyjmują panie nauczycielki: Karolina Gregorczyk-Rożkowicz, Monika Chaba, Katarzyna Dobrowolska.
Konkurs odbędzie się na sali gimnastycznej w dniu 8 listopada w piątek, kiedy całą szkołą uczcimy Narodowe Święto Niepodległości, śpiewając hymn państwowy.
Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.
Czekamy na Was!
Bicie rekordu w pierwszej pomocy
Nowa galeria Bicie rekordu w pierwszej pomocy została dodana do albumu fotograficznego
1116 października, punktualnie o godz. 12:00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji bicia rekordu w pierwszej pomocy. Akcja polegała na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie przez 30 minut.
Do bicia rekordu przystąpiło 64 uczniów, a nad akcją czuwały Panie Anna Pawlik i Elwira Rogalska,
Nasi uczniowie uczestniczą w programie edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować prowadzonym przez Fundację WOŚP mającym na celu propagowanie nauki czynności ratujących życie.
Zakończenie zbiórki charytatywnej dla powodzian
W ostatnich tygodniach wszystkich nas poruszyła tragedia, jaka dotknęła naszych rodaków, poszkodowanych przez żywioł powodzi. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę najbardziej potrzebnych produktów. Jak zawsze uczniowie i rodzice wsparli potrzebujących, przynosząc najbardziej potrzebne produkty żywnościowe oraz środki czystości i higieny osobistej. Przekazane artykuły zostały dostarczone do Oddziału Caritasu Diecezji Kieleckiej, skąd powędrowały do tych najbardziej potrzebujących powodzian. Dziękujemy hojnym darczyńcom za okazane serce!
Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
W dniach 07.10-10.10 kolejny raz zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci. Akcja miała na celu podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami. Za dostarczony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe. Natomiast z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży elektrośmieci zostaną posadzone nowe drzewa. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w te ekologiczne działania i tym samym przyczynili się do oczyszczenia naszej planety.
Ślubowanie pierwszej klasy
Nowa galeria Ślubowanie pierwszej klasy, Dzień Edukacji Narodowej została dodana do albumu fotograficznego
Agnieszka Kołakowska
6611 października w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kajetanowie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej połączone z uroczystością Święta Edukacji Narodowej.
Zebranych w szkole gości radnych oraz rodziców, nauczycieli powitała dyrektor Stanisława Skowera. Podczas programu artystycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem wychowawczyni Anny Pawlik pierwszaków „egzaminowali” starsi koledzy. Uczniowie błyskotliwie odpowiadali na zadawane pytania, śpiewali, recytowali, tańczyli, prezentowali zdobytą na lekcjach wiedzę: o Polsce, o bezpieczeństwie na drodze, o zasadach dobrego wychowania, o właściwym zachowaniu na lekcji i o koleżeństwie.
Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły przez Poczet Sztandarowy wszyscy zgromadzeni na sali odśpiewali hymn państwowy. Następnie, w obecności rodziców, władz gminy, dyrekcji i nauczycieli, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Potem nastąpiła ceremonia pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor. Dzieci z pierwszej klasy otrzymały drobne upominki od uczniów i radnych.
Władze miasta podziękowały wychowawczyni Annie Pawlik i pomagającym jej nauczycielom za przygotowanie uroczystości i pracę wychowawczą. Pogratulowały uczniom wiedzy i występu, a także życzyły im wielu sukcesów w nauce. Z okazji obchodzonego Święta Edukacji Narodowej przekazały również wszystkim nauczycielom życzenia.
Na dalszą część uroczystości złożył się krótki występ muzyczny uczniów klasy drugiej i trzeciej. Krótkie przedstawienie przygotowały z uczniami pani Edyta Pastuszko i pani Ewelina Wolder.
Z okazji Święta Edukacji Narodowej Dyrektor Stanisława Skowera wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi pamiątkowe dyplomy i podziękowała im za dotychczasowe zaangażowanie i pracę.
Kampania „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”
W ramach kampanii „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” pierwszoklasiści z naszej szkoły otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.
Akcja ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Została przygotowana szczególnie z myślą o pierwszoklasistach, których czeka niezwykła przygoda jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność samodzielnego czytania.
Mamy nowe boisko szkolne!!!
Nowa galeria Otwarcie boiska! - Festyn Profilaktyczny została dodana do albumu fotograficznego
Autor: Agnieszka Kołakowska
83Na tę chwilę uczniowie Szkoły Podstawowej Armii Krajowej w Kajetanowie czekali bardzo długo. Dnia 5 października zostało otwarte nowe boisko szkolne. Radosnemu wydarzeniu towarzyszył Festyn Rodzinny „Baw się z nami bez nałogów”, który obfitował w wiele atrakcji.
Gości powitała dyrektor Szkoły p. Stanisława Skowera. Z całą społecznością szkolną w tym dniu wspólnie świętowali wójt gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski, zastępca wójta Stanisław Stępień oraz radni gminy: Renata Pisiakowska – przewodnicząca RG, Grażyna Wawszczak, Grzegorz Król, Piotr Jędryka, Marcin Fąfara, Dominik Krzeszowski, Przyjaciele Szkoły w Kajetanowie, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie, którzy z niecierpliwością oczekiwali dnia otwarcia boiska szkolnego.
Stan tego oczekiwania dobrze oddawał pełen humoru spektakl przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne „Zawsze Otwarci” pn. „Czekając na … boisko” pod kierunkiem opiekunki koła p. Karoliny Gregorczyk- Rożkowicz, który uczniowie klas V i VI zaprezentowali przed gośćmi. Dopełnieniem spektaklu był brawurowy taniec dziewcząt do choreografii Mai Zielińskiej z kl. VI.
Festyn był okazją do zaprezentowania licznych szkolnych talentów – artystycznych, muzycznych, plastycznych i innych. Taniec z klasą pokazała widowni klasa czwarta w układzie „Toka, toka” pod kierunkiem p. Justyny Staszewskiej. W piosence pn. „Bratnie dusze” z układem tanecznym wystąpili uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Edyty Pastuszko. Uczniowie klasy drugiej oddali cześć bohaterom Powstania Warszawskiego piosenką „Godzina W”. Patriotyczna akcja była efektem ogólnopolskiego projektu „Bohaterom w twojej szkole” pod kierunkiem p. Eweliny Wolder. Akcji towarzyszyły kartki z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, przygotowane przez uczniów kl. III. Ponadto uczennice klasy VII Maja Kosałka i Oliwia Papros wystąpiły z piosenką „Za daleko”, utwór „Somebody” wykonała uczennica kl. V Weronika Nowakowska, a Maja Rzońca z kl. V zaśpiewała piosenkę „Two bird on vair”. Na zakończenie pokazu talentów Łucja Bernaciak z kl. IV wystąpiła w energetycznym układzie tanecznym, a Piotr Liszka zaprosił wszystkich na krótki recital utworów na keyboardzie. W holu zaś można było zobaczyć wystawę prac plastycznych Patrycji Wiech, uczennicy klasy VI.
W trakcie festynu rozstrzygnięto również Konkurs Profilaktyczny dla starszych uczniów – na pracę plastyczną pn. „Stop mowie nienawiści”, który prowadziła p. Magdalena Wyrzykowska - pedagog szkolny i koordynatorka festynu. Młodsi uczniowie przygotowali prace plastyczne pod hasłem „Dbam o bezpieczeństwo swoje i innych”. Wręczono także nagrodę za konkurs na imię dla naszego szkolnego żółwia. Nagrody zostały ufundowane przez Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku. Uczniowie otrzymali bidony z pozytywnymi profilaktycznymi hasłami.
Na nowym boisku odbywały się zawody strażackie, zorganizowano strefę zabaw, można było wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. Maluchy mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni.
Obok pokazów artystycznych nie zabrakło zaplecza gastronomicznego. Były kiełbaski i potrawy z grilla. Pyszne pierogi serwowało Koło Gospodyń Wiejskich „Lubrzaneczki”, a w kawiarence można było zakosztować wyśmienitych ciast przygotowanych przez rodziców i wypić ciepłe napoje.
W takiej chwili nie mogło zabraknąć podziękowań. Dyrektor Stanisława Skowera wręczyła wójtowi Wojciechowi Ślefarskiemu oraz wicewójtowi Stanisławowi Stępniowi statuetkę „Przyjaciela Szkoły”, doceniając tym samym zaangażowanie i wkład władz samorządowych w rozwój placówki w Kajetanowie i wybudowanie boiska. Podziękowała również wszystkim za pomoc w przygotowanie festynu.
Oficjalnego otwarcia boiska i przecięcia wstęgi dokonali wspólnie wójt Wojciech Ślefarski z radnymi, dyrektorem Stanisławą Skowerą i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Oliwią Papros. Odbył się również pierwszy oficjalny test nowego sportowego obiektu. Na finał na nowym boisku rozegrano mecz piłki siatkowej. Nauczyciele i rodzice zmierzyli się drużyną Pana Wójta w składzie z radnymi Gminy Zagnańsk. Dzielna rywalizacja obu drużyn zakończyła się remisem.
Festyn nie odbyłyby się bez współpracy z rodzicami i wsparcia sponsorów, przyjaciół szkoły i lokalnych przedsiębiorców. Dmuchaną zjeżdżalnię, popcorn i watę cukrową ufundował pan Jacek Budzisz właściciel firmy budowlanej „Jack”. Nasze wydarzenie wsparli także: Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku, Firma Bogart pana Artura Kołdy, która wydrukowała plakaty na festyn oraz firma „Renoma” z Kielc Państwa Ksel.
Katarzyna Dobrowolska
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
30 września obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tradycyjnie, jak co roku, starsi uczniowie czytali młodszym kolegom z grup przedszkolnych oraz klas 1-3. W tym roku dzieci poznały przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. To głośne czytanie przyniosło wszystkim wiele radości. Przy okazji zostały ogłoszone wyniki konkursu bibliotecznego ze znajomości wierszy Juliana Tuwima. Zwycięzcami zostali:
I miejsce- Daria Grabowska z kl.2
II miejsce- Aleksandra Kot z kl.1, Wojciech Zieliński z kl.3
III miejsce- Laura Kołakowska z kl.1, Tomasz Kosałka z k,.3, Alan Moćko z kl.3, Dawid Papros z kl.1, Julia Pulut z kl.2
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
Nowa galeria Europejski Dzień Sportu Szkolnego została dodana do albumu fotograficznego
4327 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2024!
Tego dnia w naszej szkole i przedszkolu obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. W tym roku, dzięki wsparciu PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, materiały dostosowane były także do potrzeb dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.
Ruchowy plan lekcji i filmy z ćwiczeniami na siedząco, ruchowe quizy oraz scenariusze zabaw wykorzystywany były w czasie przerw, porannych rozruchów w przedszkolu, ale przede wszystkim jako uzupełnienie lekcji.
W ubiegłym roku w inicjatywie wzięło udział ponad 1100 placówek z całej Polski, a w wydarzenie włączyło się blisko 5900 nauczycieli, którzy zaangażowali niemal 108 000 dzieci do aktywności fizycznej! zachęcają tym sposobem do łączenia aktywności fizycznej z nauką.
Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, mówiące o tym, że dzieci powinny się ruszać przynajmniej 60 minut dziennie – codziennie, to oprócz oczywistej dbałości o ich kondycję fizyczną i ogólną odporność organizmu, niezbędny element prawidłowego rozwoju. Co więcej, badania jasno wykazują, że ruch stymuluje obszary mózgu odpowiedzialne za kontrolę ruchów, procesy poznawcze, emocje i naukę.
Wydarzenie dla wszystkich
Tegoroczna, jubileuszowa edycja #ESSD to również wyjątkowy moment, aby podkreślić, że sport i aktywność fizyczna są dostępne dla każdego – bez wyjątków!
Uczniowie przedszkola oraz klas 1-8 podejmowali szereg działań popularyzujących aktywność fizyczną. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki oraz biegu jednego okrążenia na nowo wybudowanym obiekcie sportowym. Po zakończonym biegu klasy brały udział w wyścigach rzędów, grach i zabawach, zabawach z piłkami, grach drużynowych- unihokej na trawie, koszykówka, skoki w dal. Przez cały dzień uczniowie podejmowali wiele aktywności związanych z szeroko rozumianą dbałością o sprawność ruchową.
Było dużo 🏃aktywności, radości i 😃uśmiechu, a wszystkiemu towarzyszyła edukacja w ruchu - temat przewodni tegorocznego #ESSD.
🎊Sami zobaczcie, jak dobrze się bawiliśmy!
🙌Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom za aktywny udział.#ESSD2024 #BeActive #ESSDPoland #ESSDPoland2024 #RuchowyPlanLekcji
@EuropejskiDzienSportuSzkolnego
@fundusz.pfron
@essdeurope
@unicefpolska
Profilaktyczny Festyn Rodzinny z okazji otwarcia boiska
Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców gminy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 5 października 2024r. o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kajetanowie. Jak co roku (wyjątkowo tym razem we wrześniu) wydarzenie to ma na celu propagować zdrowy tryb życia bez nałogów. Jednakże tym razem mamy jeszcze jeden powód do świętowania, a mianowicie, w tym dniu odbędzie się oficjalne otwarcie, tak długo przez nas oczekiwanego, boiska szkolnego. Poniżej harmonogram wydarzenia:
START GODZ. 11- PANI DYREKTOR WITA GOŚCI
WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
PRZEDSTAWIENIE KÓŁKA TEATRALNEGO PT. „CZEKAJĄC NA... BOISKO”
POKAZ TALENTÓW
PREZENTACJA TALENTU PLASTYCZNEGO - WYSTAWA TWÓRCZOŚCI PATRYCJI WIECH NA HOLU SZKOŁY,
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO – NA PRACE PLASTYCZNĄ PT .
STOP MOWIE NIENAWIŚCI” DLA STARSZYCH UCZNIÓW I „DBAM O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH” DL A MŁODSZYCH
ROZSTRZYGNIĘCIE EKOQUIZU- PAULINA J./K.ADAMCZYK(5 MINUT)
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW: (5 MINUT)
WRĘCZENIE STATUETKI PRZYJACIELA SZKOŁY DLA WÓJTA I WICEWÓJTA ZA WYBUDOWANIE BOISK- UROCZYSTE PRZECIECIE WSTĘGI *2(RADNI I WÓJT).
MECZ- RODZICE/NAUCZYCIELE-PRACOWNICY URZĘDU GMINY Z WÓJTEM.
ZAPRASZAMY NA RESZTĘ ATRAKCJI :
- ZAWODY STRAŻACKIE NA ZIELONYM BOISKU,
- STREFA ZABAW,
- POKAZ PIERWSZEJ POMOCY W SALI NR 2
- BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ : PIEROGI OD LUBRZANECZEK, GRILL I CIASTO OD RODZICÓW, NAPOJE ZIMNE I GORĄCE WODA, KAWA I HERBATA W KAWIARNCE SZKOLNEJ W SALI NR 1.,
POPCORN I WATA CUKROWA GRATIS
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
Zbiórka dla powodzian w naszej szkole
Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że została przedłużona zbiórka dla powodzian. W dalszym ciągu zbieramy suchą żywność oraz środki higieniczne. Akcja będzie trwała do piątku, 4 października. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy. Wolontariusze przypominają: warto pomagać!:)
Wybór Samorządu Uczniowskiego
23 września 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu, które odbyło się 19 września. Nie zabrakło chwytliwych postulatów. Każdy z uczniów mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu - pani Sylwia Kmieć i pani Agata Kołda. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Oliwia Papros, Zastępczynią Przewodniczącej Maja Kosałka, Skarbnikami Natalia Szykuła, Hanna Liszka, natomiast Członkiniami Samorządu: Natalia Zagórska, Amelia Werbczak i Julia Katanowska. Wszystkim gratulujemy wygranej. Życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2024/25.
Tydzień z wierszami Juliana Tuwima
13.09.1894r. urodził się Julian Tuwim - autor popularnych od pokoleń wierszy dla dzieci. Z tej okazji szkolna biblioteka w dniach 13-20.09 zorganizowała akcję pt. "Tydzień z wierszami Juliana Tuwima". W ramach tego wydarzenia odbyło się czytanie dzieciom z grup przedszkolnych oraz klas 1-3 bardziej lub mniej znanych utworów poety. Zorganizowano również konkurs dla klas 1-3 ze znajomości treści wybranych wierszy. Dzieci z ochotą odgadywały fragmenty utworów. Niektórzy uczniowie okazali się wybitnymi znawcami poezji Tuwima. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 września - w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
31. Akcja sprzątania świata „Na straży czystej Ziemi”
Tradycyjnie, jak co roku, we wrześniu uczestniczyliśmy całą szkołą w akcji sprzątania świata. W tym roku zrobiliśmy to pod hasłem „Na straży czystej Ziemi”.
Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i tereny najbliższych miejscowości. Celem nadrzędnym akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.
4
Międzynarodowy Dzień Kropki
16 września 2024r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odkrywania talentów, odwagi a przede wszystkim dobrej zabawy. Uczniowie postawili w tym dniu dużo kropek. Ich ubrania ozdabiały różnorodne, kolorowe kropki. Wykazali się dużą kreatywnością. Młodsze dzieci tworzyły różnorodne prace plastyczne, które zawisły na holu korytarza naszej szkoły. Ten dzień był bardzo kolorowy, radosny i twórczy.
Zbieramy zużyte baterie i telefony
2 września rozpoczęła XIII Edycja Ogólnopolskiego Programu dla Szkół "Zbieraj baterie i telefony!", w której uczestniczy po raz kolejny Nasza Szkoła. Jest to największy w Polsce program edukacyjny dotyczący tematyki baterii. W tej edycji do wygrania jest łącznie ponad 200 000 zł w bonach podarunkowych oraz 100 nagród rzeczowych!
Tegoroczna odsłona programu potrwa do 16.05.2025 r.
Koordynatorami akcji są: pani Paulina Jarząbek, pani Katarzyna Adamczyk.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału akcji!